11 listopada 2013

Shy Keenan - "Zniszczone dzieciństwo".Shy Keenan - "Zniszczone dzieciństwo"
Seria: Pisane przez życie
Stron: 382
Wersja: Pocket
Wydawnictwo: Hachette

Karen od dzieciństwa wmawia się, że jest zła, brudna, jest małą kurewką, dziwką i że to ona prowokuje wszystkich dookoła. Patrząc jednak na nią odnosimy zupełnie inne wrażenie, jest śliczną małą dziewczynką, miłą, spokojną, niezwykle bystrą i spostrzegawczą. Jednakże jej świat ma barwy czarne i szare - od małego jest molestowana przez swojego ojczyma oraz jego "przyjaciół", sprzedawana przez niego kolejnym mężczyznom i coraz bardziej upewnia się w tym, że to ona jest wszystkiemu winna. 

Ludzie, którzy powinni być przy niej przez cały czas - ojczym i matka, są tymi, którzy zadają najwięcej cierpień. Jej siostra, zbyt przerażona, by stawiać opór, odwraca głowę na ciche prośby Karen, która ze wszystkich sił stara się obronić młodszą siostrzyczkę przed brutalnością ojczyma i jego kumpli. 

Książka ta pokazuje walkę, jaką stacza molestowane dziecko ze światem o własną wolność, swoje sumienie. Nie powiem Wam, czy wygrała tę walkę, ale książka ta jest wspaniałym dowodem na to, że w życiu należy walczyć o siebie. Molestowany nie musi stać się molestującym, może prowadzić normalne życie i może stać się Kimś. To, kim byliśmy nie definiuje tego, kim będziemy. Naprawdę zachęcam do czytania :)
Moja ocena: 6/6

4 komentarze:

 1. Zdaję mi się, że to jeden z trudniejszych tematów książek. Współczuję takim osobom jak Karen. Ojczym i matka powinni ją wspierać, a nie... Brak mi dla nich słów! Ciekawe, czy to co jest opisane w tej książce, naprawdę się wydarzyło. | zew-polnocy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to są historie prawdziwe. Cała seria opowiada o tym, co się naprawdę zdarzyło.

   Usuń
 2. Niecierpliwie czekam na nową notkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, dzień dobry, dobry wieczór :) Zapraszam na nową notkę - trochę nudno, bo wzorzec, ale tak też trzeba :) Do tego zapraszam do zgłaszania się do reklam! PozdraVWiam! <3

  OdpowiedzUsuń

Staram się czytać każdy komentarz i na niego odpowiedzieć. Moderowane są z czystej wygody - nie przegapię żadnego :)

Zawsze może mi się coś nie spodobać, na komentarze chamskie nie odpowiadam, zastrzegam sobie prawo do usunięcia go.

Pamiętaj, żeby zostać namiary na siebie, chętnie wpadnę!