15 listopada 2018

Tite Kubo - Memories in the rain (tom 3) i Quincy Archer Hates You (tom 4)


W trzecim tomie Bleacha skupiamy się na relacji Ichigo z mamą, na jej historii. Ichigo obwinia się o jej tragiczną śmierć, twierdząc, że odebrał ją rodzinie. Zginęła broniąc go, ale przez te wszystkie lata tak naprawdę nie widział, co się z nią stało i jak zginęła. W jednej chwili biegł uratować dziewczynkę, która, jak myślałam, chciała skoczyć do rzeki, w następnej patrzyła na martwe ciało matki, obejmujące go , jakby chciało go chronić. Od tego czas co roku w rocznicę śmierci całą rodziną udają się na grób, spędzić ten czas ze zmarłą. 

Jednak w tym roku w trakcie odwiedzin coś się dzieje. Siostry Ichigo, Karin i Yuzu, zostają zaatakowane przez tą samą dziewczynkę, którą sześć lat wcześniej spotkał Ichigo. Okazuje się ona być Hollowem, który upatrzył sobie straszą siostrę, także widzącą duchy. Ichigo w postaci Shinigami ratuje siostrę i podejmuje walkę z Hollowem. Przy okazji dowiaduje się strasznej prawdy, że właśnie ten potwór jest odpowiedzialny za śmierć jego mamy. 

Pod koniec obiecuje, że będzie się starał i chronił swoich bliskich, inaczej nie będzie mógł pokazać się mamie po śmierci. I ta więź jest naprawdę piękna i chciałabym jej oglądać więcej, ale niestety nie na tym to polega.

W czwartym tomie skupiamy się na popularnym japońskim programie, prowadzonym przez Charyzmatyczne Medium Nowego Stulecia (jak to brzmi...). Nie wiem, kim jest koleś, ale w jakimś stopniu musi być powiązany ze światem duchów, gdyż je widzi i choć uważa się za odsyłacza dusz i ponoć to robi w swoim programie, w odcinku na żywo prowadzonym w programie w mieście Ichigo zamiast duszę odesłać, przemienia ją w Hollowa. Który wygląda jakby był inspirowany Kabutopsem z Pokemonów. Poznajemy też nową postać, Ishide Uryuu, zwanego Quinceyem, który nienawidzi Shinigami. Zapowiada się ciekawie :)

Co tu dużo mówić. Bleach jest dla mnie mangą ciężką, łatwo tracę wątek i się rozpraszam, nie mogę się wciągnąć, ale jestem uparta i chcę poznać historię. Może jak wszystko się już rozwinie i zaczną się większe przygody to będzie łatwiej. Chociaż słyszałam parę opinii, że jest jedną ze słabszych mang. No cóż...

Tytuł: Memories in the rain (tom 3) i Quincy Archer Hates You (tom 4)
Tytuł oryginału: jak wyżej
Seria: Bleach (tom 3 i 4)
Stron: 192 i 190
Wydawnictwo: Japonica Polonica Fantastica

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Staram się czytać każdy komentarz i na niego odpowiedzieć. Moderowane są z czystej wygody - nie przegapię żadnego :)

Zawsze może mi się coś nie spodobać, na komentarze chamskie nie odpowiadam, zastrzegam sobie prawo do usunięcia go.

Pamiętaj, żeby zostać namiary na siebie, chętnie wpadnę!