18 sierpnia 2019

Avatar: Legenda Aanga, Seria 1Avatar: Legenda Aaanga jest serialem animowanym, emitowanym w Polsce na kanale Nickelodeon (nie oglądałam). Przedstawia historię Aanga - dwunastoletniego ostatniego maga powietrza, legendarnego Awatara, osoby mającej władzą nad wszystkimi żywiołami, pojawiająca się raz na pokolenie. Awatar jest ludzką reinkarnacją ducha światła i pokoju. 

Aanga poznajemy sto lat po tym, jak dowiedział się, że jest avatarem. Znaleziony przez Katarę i Sokko, młodą władczynię magii wody i wojownika, w bryle lodu, zostaje przez nich uwolniony. Wraz z nim znajdował się dzięsięciotonowy latający bizon Appa, będący przyjacielem i sposobem na podróż Aanga. Razem ze swoimi przyjaciółmi, przemierza świat na grzbiecie Appy, ucząc się władać kolejnymi żywiołami i rozwiązując pomniejsze problemy. 


Akcja rozgrywa się w kolorowym, fantastycznym świecie, pełnym magii, dziwnych, magicznych zwierząt i problemów, stoi bowiem u progu wojny. Na swojej drodze nasi bohaterowie poznają nowych przyjaciół, którym pomagają w pomniejszych potyczkach, odkrywają siebie nawzajem, a ich przyjaźń rozkwita. Uczą się polegania na sobie, współpracy. Nie jest to seria bez dna, bo cudownie ogląda się, jak ze sobą działają, poznają się i uczą na sobie polegać. No i kocham Momo :D

Jest to piękna opowieść, nie tylko o przyjaźni, ale też o miłości, odpowiedzialności, dążeniu do realizacji celów. Na barkach Awatara spoczywa los całego świata, a mimo to jest on wesołym, dobrym dzieckiem, które nigdy nie przechodzi obojętnie obok krzywdy innych. Trochę żałuję, że nie widziałam tego wcześniej :)

Tytuł: Awatar: Legenda Aanga.
Tytuł oryginału: Avatar: The Last Airbender
Seria: 1
Odcinków: 20
Czas trwania: 22 minuty
Emisja: 2005
Stacja: Nickelodeon
Platforma: Netflix

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Staram się czytać każdy komentarz i na niego odpowiedzieć. Moderowane są z czystej wygody - nie przegapię żadnego :)

Zawsze może mi się coś nie spodobać, na komentarze chamskie nie odpowiadam, zastrzegam sobie prawo do usunięcia go.

Pamiętaj, żeby zostać namiary na siebie, chętnie wpadnę!